TANIMLAMA

“ER-APC” ekolojik, su bazlı, çok amaçlı kargo tank temizleyicidir.

Kuvvetli yağ sökücü olarak formüle edilmiştir. Çeşitli yüzeylerden dizel yağı ve mineral yağların temizliğinde kullanılabilir. Düşük toksisitelidir, doğada çözünebilir ve operasyon personeli güvenle kullanabilir. Tank yıkama kimyasalı olarak kullanılmasının yanında, makine dairelerinin, güvertelerin, kamaraların, bölmelerin, çeşitli aletlerin ve zemin temizliğinde yağ temizleyici olarak kullanılan bir kimyasaldır. Ayrıca, kumaş, bez ve kanepelerin temizliğinde kullanılabilir. İyi köpüren bir üründür.  Gerektiği takdirde, köpük katkısı ile de kullanılabilir.

KULLANIM AVANTAJLARI

  • Su bazlı temizleyicidir.
  • Düşük toksisitelidir.
  • Yanıcı değildir.
  • Sağlıklı bir temizlik yapılmasını sağlar.
  • Temizlik işleminden sonra kendi kendine bileşenlerine ayrılır.
  • Sayısız marin temizleme ve yağ giderme işleminde kullanılır.
  • Doğada çözünür.

DOZAJLAMA BİLGİSİ

Genel Temizlik için:

 

Su ile %2-3’lük ER-APC solüsyonu hazırlayın. Kirli yüzeye sünger, fırça veya püskürtücü ile uygulayın. Yüzeyde 5-10 dakika beklettikten sonra su ile durulayın. Daha iyi sonuç alabilmek için solüsyonu ısıtabilirsiniz. Çok kirli yüzeyler için ürünü konsantre olarak kullanın. Uyguladıktan sonra yüzeyde 5-10 dakika bekletin, biraz fırçalayın ve en sonunda bol su ile durulayın.

 

Püskürtme Metodu:

%10-15 lik ER-APC ile oluşturulan sulu çözelti yüzeye püskürtülür ve 5-10 dk bekletilir. Daha iyi sonuçlar almak için çözeltinin ısıtılması tavsiye edilir. Korozif değildir bu yüzden güvenle her türlü yüzeyde kullanılabilir.

 

Sirkülasyon Metodu:

%0,1-1,0 lik ER-APC ile oluşturulan sulu çözeltiyi sirküle ettiriniz veya su jeti ile püskürtünüz.

Aynı çözelti etkinliğini kaybedene kadar tekrar tekrar kullanılabilir.

 

Bölgesel Temizleme:

Kirlilik derecesine bağlı olarak ER-APC yi konsantre veya maximum %20 ye kadar su ile seyrelterek yüzeye spreyleyiniz. 20-30 dk yüzeyde bekletiniz. Ardından bol su ile durulama yapınız.

Verimlilik suyun sıcaklığına bağlı olarak artar. (max. 60 °C)