TANIMLAMA

Karbonlaşmış kömür tozu, ham benzene ve katran temizlemekte kullanılan solvent esaslı etkili temizlik ürünüdür. Kömür taşıyan tanklardan, ısı değiştiricilerden ve hava kulerlerinden karbon kalıntılarını söker.

KULLANIM AVANTAJLARI

  • Tüm metal ve metal alaşımları üzerinde güvenle kullanılabilir. Plastik, lastik ve kauçuk üzerinde kullanılmamalıdır.
  • Ekonomiktir, deniz suyu ile bile karıştırılıp uygulama yapılabilir.
  • Boyaya zarar vermez.
  • Çok kuvvetli bir temizleyicidir, karbonlaşmış kömür tozu, ham benzen ve katran izlerini temizler.

DOZAJLAMA BİLGİSİ

Tank Temizliği : Malzeme boşaltıldıktan sonra tanklar, ortalama 50 dereceye ısıtılmış deniz suyu ile 1-2 saat kadar bir ön yıkama yapılmalıdır. Ön yıkama ardından, insan gücü ile temizlenebilecek büyük birikintiler temizlenmeli ve ardından % 1’e 3 oranında hazırlanan COAL TAR REMOVER su karışımı ile 6-8 saat sirkülasyon yapılmalıdır. Hazırlanan karışımın 50 – 60oC’de ısıtılarak kullanılması kuvvetle önerilir. Sirkülasyon ardından tankın içindeki solüsyon başka bir tanka alınmalı, tank yıkanmalı ve eğer tankta kalıntılar kaldıysa, Butterworth sistemi ile Ertek marka Tank Temizleyici ya da Yağ Gres Temizleyici ile solüsyon hazırlayarak bir yıkama daha yapılmalıdır.

Isı değiştiricilerin temizliği: Coal Tar Remover ile temizliğe geçmeden önce, ısı değiştiricilerin üstündeki sert birikinti tabakalarını temizlemek için, ısı değiştiricilere buhar tutun, ardından da soğuk su ile yıkayın. Coal Tar Remover’ı uygulamaya başlamadan önce tüm katı atıkları temizlediğinizden emin olun. Bu birikintilerin temizliğinden sonra sistemi konsantre haldeki Coal Tar Remover ile doldurun,  ardından 7-8 saat 50 -60 oC de sirküle edin.

Hava kulerlerinin temizliği: Hem sirkülasyon hem de sprey metodu temizlemek için uygundur. Her iki metotta da ürün sulandırılmadan kullanılmalı, sirkülasyon metodunda kuler 7-8 saat boyunca 50 -60 oC de sirküle edilmelidir.