TANIMLAMA

“RUST REMOVER 4E”, çok amaçlı yüzey temizleyici olarak geliştirilmiştir. Ürünün isminde geçen 4E, ürünün Pas Sökücü, Yağ Sökücü,  Kireç Sökücü, Koruyucu film oluşturma gibi 4 özelliğini ifade eder. Klasik Pas Sökücüler uygulandıkları metal yüzeylerde var olan pası metale ulaşana kadar temizler. Pas sökme işleminin ardından metalin pası sökülmüş yüzeyleri, tamamen korumasız ve eskisine nazaran paslanmaya çok daha müsait bir hale gelir. Gerekli önlemler alınmazsa çok kısa bir sürede eskisinden çok daha fazla paslanır. RUST REMOVER 4E korozyon inhibitörleri ile geliştirilmiş olup, metal üzerindeki kireci, yağı ve pası aldıktan sonra metal üzerinde koruyucu bir film tabakası kaplar. Bu film tabakası metalin ortamdaki oksijen ve nem ile temasını keser, metal yüzeyine boya veya kaplama yapılana kadar orta ve kısa vadede paslanma riskini ortadan kaldırmış olur.

Ürün nano teknolojiyle geliştirilmiş olup, içerdiği organik kimyasallar ile metal üzerinde mevcut yağ ve kiri alarak daha parlak ve temiz yüzey sağlar.

KULLANIM AVANTAJLARI

  • Pas sökücü özelliğinin yanı sıra yağı ve kireci de temizler.
  • Oluşturduğu film tabakası ile uygulandığı yüzeyin tekrar paslanmasını engeller.
  • Uygulanmadan önce yüzey hazırlığı gerektirmez.
  • İşçilikten ve zamandan kazandırır.
  • Başka kaplama ürünleri ve boya ile uyumludur.

DOZAJLAMA BİLGİSİ

RUST REMOVER 4E, her zaman plastik bir kabın içinde muhafaza edilmelidir. Paslanmış ve kaynak yapılmış yerleri RUST REMOVER 4E ile temizlemek için % 50′ lik solüsyon, temiz yüzeye uygulanmalıdır. Pirinç ve bakır yüzeylerdeki kir ve pası temizlemek için % 20 ile % 50′ lik solüsyon kullanılmalı ve yüzeyden 15-40 dakika sonra suyla temizlenmelidir. Alüminyumda % 10 ile % 30 arası solüsyon kullanılmalı ve uygulamadan en fazla 5 dakika sonra yüzeyden temizlenmelidir. Pas lekelerini boyalı yüzeylerden temizlemek için % 10′ luk veya % 30′ luk solüsyon yeterli miktarda uygulanmalıdır. 15-40 dakika sonra su ile temizlenmelidir. Seramik malzemeler, porselen ve cam üzerindeki pas lekelerini temizlemek için % 20 ile % 50′ lik solüsyon, yüzeyde 20-40 dakika süre bekletildikten sonra su ile durulanmalıdır. Hafif çimento ve kireç lekelerini temizlemek için % 50′ lik solüsyon uygulanmalıdır. 30-40 dakika sonra basınçlı suyla yıkanmalıdır ve katılaşmış çimento için ise Taş Asit kullanılmalıdır. Su boruları ve tanklardaki hafif pasları gidermek için % 5-10′ luk RUST REMOVER 4E solüsyonu sirküle edilmelidir. Enjeksiyon yapıldığında %5′ lik solüsyon kullanılmalıdır. Sirkülasyon ve enjeksiyon yüzeyden pas temizlenene kadar uygulanmalıdır. Her iki yöntemde de temizlikten sonra RUST REMOVER 4E ile temas eden metal yüzeyler 3-5 dakika boyunca su ile durulanmalıdır.