TANIMLAMA

Bu güne kadar Pas sökücü ile çalışanlar için RUST STOP farklı bir üründür. Ürünün amacı pası sökmek yerine pasın kendisini bir kaplama malzemesine çevirerek paslanmayı durdurmaktır. RUST STOP hemen hemen tüm paslanmış demir ve çelik yüzeylerde kullanılabilir. Uygulandığında metalin üstündeki pası, nemi dışarıda tutacak koruyucu bir tabakaya çevirir ve korozyonun devam etmesini engeller. Bu reaksiyon şu şekilde gerçekleşir: RUST STOP Demir oksit ile kimyasal reaksiyona girer ve onu koyu renkli dengeli ve koruyucu bir yüzeye çevirir. Ayrıca RUST STOP bu işlem ardından tüm uygulandığı yüzey üzerine bir koruyucu film tabakası daha oluşturur. Tüm bu kimyasal reaksiyonların sonucunda, paslı yüzey artık metal için koruyucu bir yüzey haline dönüşür.

Klasik pas sökücüler ile geniş alanlarda pas temizliği ile uğraşmak yerine, paslanmış yüzeylere RUST STOP u astar gibi uygulayabilirsiniz. Örneğin kum raspası yapılmış çelik yüzeylere hazırlık amacı ile ön kaplama olarak kullanılabilir veya kum raspasının problem olduğu alanlarda ( balast, su ve yağ tankları, ambarlar, güverteler, ambar kapakları vs.) rahatlıkla kullanılabilir. Dış mekânlardaki yüzeyler için RUST STOP uygulandıktan sonra petrol bazlı boya ile boyanması tavsiye edilir.

RUST STOP, tamamen doğal ve organik bileşenlerden oluşmuştur. Çevre açısından zararsızdır yanıcı patlayıcı bir özelliği yoktur.    

KULLANIM AVANTAJLARI

  • Korozyonu durdurur ve nötralize eder. .
  • Yapılacak boyama ya da başka bir kaplama uygulaması için mükemmel bir yüzey oluşturur.
  • Uygulanmadan önce minimum yüzey hazırlığı gerektirir.
  • Toksik değildir.
  • Yanıcı değildir.
  • Koruyucu bir film tabakası oluşturur.
  • Başka kaplama ürünleri ve boya ile uyumludur.

DOZAJLAMA BİLGİSİ

RUST STOP paslı yüzeye pasın kabası sert kıllı bir fırça ile alınıp, yüzeyin yağı uygun temizleme malzemeleri ile temizlendikten sonra fırça veya merdane ile rahatça uygulana bilir. RUST STOP 20 dakika içerisinde kuruyacaktır, ancak kimyasal reaksiyon 24 saat kadar devam edecektir. 48 saat geçmeden yüzeye boya veya ikinci bir coating uygulaması yapmayın. Son olarak RUST STOP bir boya değildir, özellikle dış mekânlarda RUST STOP uygulanan yüzeyler uygun bir boya ile muhakkak boyanmalıdır.