TANIMLAMA

ERCLEAN DEGREASER, her türlü metallerde, boyalı ve boyasız tank yüzeylerinde, güverte, makine dairesi, sintine depoları yüzeylerinde, birikip kirlilik oluşturan petrol ve yağ türevi artıkların temizliğinde kullanılan su esaslı temizleyicidir.

KULLANIM AVANTAJLARI

  • Çok amaçlı, su bazlı temizleyicidir.
  • Toksiditesi düşüktür
  • Yanıcı değildir.
  • Hidrokarbon ve klorlu solvent içermez.
  • Bütün metal, plastik, boyalı/boyasız yüzeylerde güvenli bir şekilde uygulanabilir.
  • Kolay uygulama/ kullanımı ve düşük maliyeti vardır.
  • Sulandırma oranı yüksektir, dolayısı ile ekonomik bir üründür.
  • Yüksek konsantrasyonda kullanıldığı takdirde alüminyum ve çinko yüzeylere zarar verebilir.

DOZAJLAMA BİLGİSİ

Oda sıcaklığında yapılacak olan temizliklerde ERCLEAN DEGREASER’in konsantre halde kullanılması tavsiye edilir. Kullanılacak olan ERCLEAN DEGREASER miktarı, istenilen temizlik derecesine ve yüzeydeki kirlilik seviyesine bağlı olarak değişir. ERCLEAN DEGREASER, fırçalama, sirkülasyon, püskürtme ve ıslatma/daldırma gibi yöntemlerle uygulanabilir.

Fırçalama Yöntemi

Fırçalama Yöntemi ile temizlik işlemi, hafif birikintilere sahip geniş/dar yüzey alanlarında ve ağır birikintilere sahip motor parçalarında gerçekleştirilebilir. Biçimsiz yüzeylerin temizliğinde de bu yöntem ile yapılan temizlik iyi sonuç verir.

Sirkülasyon Yöntemi

Sirkülasyon yönteminde %5-10 luk çözelti 6-8 saat boyunca sistemde sirküle ettirilir. Sonrasında sistem bol su  ile yıkanmalıdır. Yüzeydeki kirlilik seviyesi fazla ise, işlem tekrarlanır.

Püskürtme Yöntemi

Püskürtme yönteminde %3-6 lık çözeltisi kullanılır. Kirlenmiş bölgeye doğrudan uygulanır.

Islatma / Daldırma Yöntemi

Islatma/Daldırma Yöntemi ile de demonte haldeki ekipmanların veya motor parçalarının temizliği gerçekleştirilir. Temizlenecek olan parçalar, ERCLEAN DEGREASER ile doldurulmuş bir banyo içerisine daldırılır ve yaklaşık 30-40 dakika bekletilir. Daha sonra su ile durulanarak temizlik işlemi tamamlanır.

Çok ağır birikintili yüzeylerin temizliğinde fırçalama ve daldırma yöntemleri bir arada uygulanabilir.