TANIMLAMA

EC-2 ürünü buhar hatlarında oluşan oksijen ve karbondioksit korozyonunun önlenmesi için geliştirilmiş, amin esaslı, etkili buhar yoğuşum hattı korozyon inhibitörüdür. Kazan içerisinde erimiş oksijen ile reaksiyona girdiği gibi kondens dönüş hattında yoğuşarak pH’ı yükseltir. Karbonik asit oluşumunu engelleyerek buhar hatlarının korunmasını sağlar ve kazana Fe2O3 (pas) taşınmasına mani olur.

KULLANIM AVANTAJLARI

  • Düzenli kullanımda kondens hatlarında (buhar hatlarında) korozyonun, delinmelerin önüne geçerek hem hatların hem de kondens stopların ömrünü uzatır. Böylece ciddi oranda enerji tasarrufu sağlar.
  • Düzenli kullanımda ani duruşların, patlama, delinme, tıkanmaların önüne geçer ve periyodik bakımlarda ekstra temizlik işlemine gerek kalmadan hem zaman hem maddi tasarruf sağlar.
  • Düzenli kullanımında buhar kalitesini maksimumda tutarak buhardan en etkin verim alımını sağlar.

DOZAJLAMA BİLGİSİ

Hatlarda herhangi bir koruyucu ilaç kullanılmıyor veya su yeni değiştirilmiş ise bir seferlik sistemi ilaca doyurmak amaçlı 1 ton suya 250 gr, akabinde ilave edilen her ton suya 50-100 gr ilave edilir. En ideal dozaj yeri buhar kolektörü besi suyu giriş hattı, degazörün su mahali veya kondens (hotwell) tankıdır. Sisteme sürekliliğin sağlanabilmesi ve otomatik dozlama amacıyla dozaj pompası yardımıyla verilmesi tavsiye olunur.